НА ДОРОГАХ ОДЕЩИНИ ПОСИЛЯТЬ КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ВАГОВИХ НОРМ АВТОПЕРЕВІЗНИКАМИ

12 квітня в обласній державній адміністрації під головуванням Сергія Гриневецького та за участі представників Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, АМПУ, Служби автомобільних доріг, Головного управління Національної поліції, Управління патрульної поліції в Одеськїй області та найбільших стивідорних компаній Одещини відбулася нарада з питань перевантаження великовагових транспортних засобів.

Збереження доріг регіону від руйнування вантажівками, є одним із ключових факторів якісної дорожньої інфраструктури, від розвитку якої залежить комфорт та безпека мешканців, залучення інвестицій в регіон, нові робочі місця, наповнення бюджетів різних рівнів. Саме тому, обласна державна адміністрація активно займається питанням забезпечення на території області габаритно-вагового контролю (ГВК) транспортних засобів.

Так, на сьогодні в області налічується 26 майданчиків для здійснення ГВК, в наявності пересувні та стаціонарні комплекси.

З метою збереження автошляхів Півдня України у березні поточного року підписано Меморандум між Одеською обласною державною адміністрацією, Миколаївською обласною державною адміністрацією, Херсонською обласною державною адміністрацією, Державною службою України з питань безпеки на транспорті та суб’єктами господарювання щодо недопущення перевантаження великовагових транспортних засобів.

В результаті обговорення учасниками наради зазначеного питання головою обласної державної адміністрації доручено:

– Службі автомобільних доріг в Одеській області забезпечити спільно з підрядними організаціями функціонування спеціалізованих майданчиків із відповідним облаштуванням;

– Управлінню патрульної поліції в Одеській області забезпечити цілодобове чергування на постах зважування автотранспортних засобів;

–  Управлінню Укртрансбезпеки в Одеській області забезпечити повну комплектацію штату працівників та цілодобове функціонування зважувальних комплексів у визначених за результатами наради місцях;

– Адміністрації морських портів України забезпечити співпрацю зі стивідорними підприємствами щодо організації ефективного вагового контролю.

Стивідорним підприємствам рекомендовано забезпечити ваговий  контроль на в’їздах на територію перевалювальних комплексів та забезпечити недопущення перевантажених автотранспортних засобів.

Голова обласної державної адміністрації закликав присутніх керівників та власників підприємств долучитися до виконання положень Меморандуму про недопущення перевантаження великовагових транспортних засобів. 

Водночас Сергій Гриневецький доручив, в якості пілотного проєкту, розпочати експлуатацію 3 вагових комплексів у напрямку порту Південний долучивши Нацполіцію, Укртрансбезпеку та приватні підприємства.

Поряд з цим, за результатами наради буде ініційовано зміни до діючого законодавства, зокрема, в частині вилучення прав у водіїв вантажівок, які порушать ваговий режим.

Важливою є зацікавленість місцевого самоврядування у роботі ГВК. Саме тому запропоновано ініціювати направлення 50% накладених штрафів за порушення вагових регламентів до місцевих бюджетів.