Найкращий авіаперевізник світу відкрив рейс із Одеси в Катар

Сьогодні 9 грудня Міжнародний аеропорт «Одеса» зустрів перший інавгураційний рейс Доха – Одеса Qatar Airways

Міжнародний аеропорт «Одеса» став другим в країні, після Міжнародного аеропорту «Бориспіль», що вітає Qatar Airways.

З 9 грудня Qatar Airways виконує рейси за маршрутом Одеса – Доха – Одеса.

Рейси виконуватимуться на сучасних Airbus A320 авіакомпанії з 12 місцями в бізнес класі та 120 в економкласі. Виліт з Одеси о 16:45, прибуття у Доху о 22:50*.

З Дохи виліт о 8:30*, прибуття до Одеси о 12:45.

Розклад вказано за місцевим часом.

Зазначимо, що авіаперевізник Qatar Airways має репутацію кращої авіакомпанією світу. Таким званням фірма удостоїлася у 2021 році. Але і раніше вона отримувала такі нагороди: в 2011, 2012, 2015, 2017, 2019 роках. До того ж з Одеси напрямок до столиці Катару став популярним туристичним маршрутом.  

Виконавчий директор Групи компаній Qatar Airways, Його Висопоповажність пан Акбар Аль-Бакер зазначив: “Ми розпочали виконувати рейси в Україну з серпня 2017 року, і запуск рейсів до Одеси є знаковою віхою нашої співпраці із країною. Одеса по праву відома як перлина Чорного моря, і ми з нетерпінням чекаємо на можливість запропонувати мандрівникам зі всього світу дослідити її багату культурну історію, а також продовжити подорож до інших дивовижних місць вздовж узбережжя та міст півдня України. Ми також раді запропонувати мандрівникам з України доступ до нашої глобальної мережі маршрутів, які включають популярні місця для відпочинку взимку на узбережжях в Індійському океані, таких як Мальдіви, Сейшели та Занзібар. Цей маршрут також допоможе мандрівникам ще зручніше діставатися до друзів та родини по всьому світу – від Сіднея, Сінгапуру, Гонконг до Дубаю та Бангкока та багатьох інших міст”.

Усього пасажирам з Одеси будуть доступні стиковки з 85 рейсами авіакомпанії в Азіатсько-Тихоокеанський регіон, Близький Схід та Африку. До них входять Мальдіви, Сейшели, Занзібар, Сінгапур, Гонконг, Бангкок, Сідней та інші міста.

Авіакомпанія Qatar Airways – одна з наймолодших глобальних авіакомпаній, що здійснює перельоти на шести континентах. Є авіаперевізником з найшвидшими показниками зростання  в світі. Щодня компанія з’єднує понад 160 напрямків на мапі світу, використовуючи повітряний флот нового покоління та забезпечуючи неперевершений рівень обслуговування

Базовий аеропорт-хаб із п’ятизірковим рівнем сервісу, Міжнародний аеропорт Хамад, який знаходиться в місті Доха, Катар. Qatar Airways забезпечує близько 90% трафіку Хамада, близько 75% пасажирів останнього – трансферні.

До 1997 року Qatar Airways була маленькою регіональною авіакомпанією всього з 4 літаками та 15 маршрутами,. Але 24 роки тому уряд Катару вирішив перетворити Qatar Airways на національного глобального перевізника, який забезпечив би близькосхідній країні з населенням менше 3 млн людей великий потік транзитних пасажирів. За 24 роки флот Qatar Airways виріс більш ніж у 25 разів, компанія щороку перевозить понад 30 млн людей.

З часу заснування в 1997 році авіакомпанія Qatar Airways отримала безліч нагород та схвальних відгуків і увійшла в рейтинг «п’ятизіркових» авіакомпаній світу.

Авіакомпанія Qatar Airways була відзначена як «Найкраща авіакомпанія світу» в рамках авторитетного рейтингу World Airline Awards 2021 компанії Skytrax. Авіакомпанія була відзначена найвищими нагородами також в низці інших номінацій – «Найкращий у світі бізнес клас», «Найкращий у світі лаунж бізнес класу», «Найкраще крісло бізнес класу», «Найкращий в світі кейтерінг на борту» та «Найкраща авіакомпанія на Близькому Сході». Qatar Airways – це єдина авіакомпанія, яка шість разів (2011, 2012, 2015, 2017, 2019 та 2021 роки) була удостоєна найвищого титулу “Авіакомпанія року” від Skytrax та стала першою глобальною авіакомпанією у світі, яка досягла престижного 5-зіркового рейтингу Skytrax безпеки авіаліній щодо протидії COVID-19.

Міжнародний аеропорт “Одеса” (IATA: ODS, ICAO: UKOO) – один з найбільших аеропортів України, член Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), Міжнародної ради аеропортів (ICI Europe) та Асоціації аеропортів України. Пасажирський термінал аеропорту загальною пропускною здатністю 1000 пасажирів на годину призначений для обслуговування міжнародних та внутрішніх рейсів.

У рамках масштабної ініціативи Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» Володимира Зеленського цього року в аеропорту було відкрито нову злітно-посадкову смугу довжиною 2800 м та шириною 45 м, яку будували упродовж 31 місяця. За цей час спорудили необхідну супутню інфраструктуру – дві рульові доріжки, перон перед новим терміналом, встановили сучасну навігаційну систему посадки, що дозволятиме приймати літаки навіть за несприятливої погоди, змонтували чотири телетрапи для посадки та висадки пасажирів напряму до літаків. Завдяки сучасній технології укладання покриття, яку застосували вперше у Східній Європі, та використанню “важкого” бетону товщиною 40 см міцність та пропускна спроможність смуги зросла майже удвічі.

Новий сучасний аеропорт в Одесі – це магніт, який зможе залучати інвестиції. Ми щиро раді вітати Qatar Airways в аеропорту “Одеса” та впевнені, що наші пасажири оцінять всі переваги сервісу, широку маршрутну мережу та високий 5-зірковий рівень безпеки від COVID-19 від найкращої авіакомпанії світу . Ми вдячні Qatar Airways за це досягнення” – зазначив під час зустрічі перших туристів заступник голови обласної державної адміністрації Олег Муратов.

Аеропорт та розвиток інфраструктури загалом є ключовими складовими успішності регіону в сучасному світі. Відкриття нової смуги, новий термінал, новий перон та найкращі авіакомпанії світу – точка відліку нової ери в історії аеропорту, що починає трансформацію аеропорту в потужний авіаційний вузол Східної Європи.

Міжнародний аеропорт “Одеса” має стати кращим регіональним аеропортом у Східній Європі в частині сервісності та безпеки для пасажирів, надійності для авіакомпаній, стабільності для співробітників. Після різкого падіння пасажиропотоку минулого року у 2021 році аеропорт очікує перевезти 1,45 млн пасажирів, а вже у 2026 році досягти пасажиропотоку в 4 млн. пасажирів