Новий дизель-поїзд «Дунайський експрес» на маршруті Ізмаїл-Одеса

21.11.2021 голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький взяв участь в урочистій церемонії запуску «Дунайського експресу» Ізмаїл – Одеса.  Це один із двох нових дизель-поїздів виробництва Крюківського вагонобудівного заводу, які у жовтні були передані «Укрзалізниці». Відтепер він курсуватиме на Одещині.

«Сьогодні ми запускаємо абсолютно нову модель приміських перевезень. Завдяки спільним зусиллям Укрзалізниці, Одеської обласної держадміністрації та обласної ради відсьогодні на маршрут Одеса — Ізмаїл виходить «Дунайський експрес», який стане стартом потужного розвитку системи приміських перевезень європейського зразка в Україні», — наголосив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

Старт маршруту Ізмаїл — Одеса став можливим завдяки реалізації пілотного проєкту PSO.

Керівництво АТ «Укрзалізниця» та Одеської обласної влади підписало меморандум у рамках реалізації пілотного проєкту Public Service Obligation (PSO) у пасажирських приміських перевезеннях. Зокрема, відповідно до меморандуму місцева влада компенсуватиме перевізнику щонайменше 5 млн грн на рік витрат на організацію маршруту Одеса — Ізмаїл.

За словами голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександра Камишіна, Одеська область стає флагманом впровадження європейської практики замовлення послуг з перевезення пасажирів залізничним транспортом.

Модель PSO є найвигіднішою для всіх сторін перевізного процесу, адже вона закріплює надання послуги, що становить загальносуспільний інтерес, та відповідну компенсацію від місцевої влади.

Також голова правління АТ «Укрзалізниця» розповів, що для розбудови інфраструктури компанія планує електрифікувати не менше 500 км колій упродовж найближчих трьох років, і вже взято гарний темп: «За останні 8 років було зроблено лише 23 км — це в середньому 3 км на рік. Нещодавно в Одеській області ми разом з Міністром інфраструктури Олександром Кубраковим та головою Одеської ОДА Сергієм Гриневецьким, вже відкрили електрифіковану дільницю на перегоні Чорноморська – Берегова – це 7 км».

«В Стратегії людського розвитку закладено основні засади по яким має розвиватись Україна. Одним з ключовим напрямів розвитку є покращення сполучення, оперативність, надійність і комфорт цього процесу. Тобто все те, що створює якість життя. Ми розпочали підписувати Угоди та Меморандуми для того щоб бачити середньострокову перспективу. Сьогодні такий Меморандум підписано між Одеською облдержадміністрацією та Укрзалізницею. І мова йде не лише про питання врегулювання тарифної політики, а й про перспективи розвитку нашого регіону, як одного з ключових у транспортній сфері країни» – відзначив голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.

«Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Ізмаїлу підтримав ініціативу голови Одеської облдержадміністрації Сергія Гриневецького і сьогодні ми запускаємо цей сучасний поїзд збудований на Крюківському вагонобудівному заводі. Тож ізмаїльчани отримали надійне залізничне сполучення з Одесою, і у короткий термін можуть з комфортом дістатися обласного центру», — зазначив Ізмаїльський міський голова Андрій Абрамченко.

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький разом головою правління АТ «Укрзалізниця» Олександром Камишіним, були серед числа перших пасажирів, які проїхались маршрутом від Ізмаїлу – до Одеси.

На маршруті Одеса — Ізмаїл використовуватиметься дизель-поїзд виробництва Крюківського вагонобудівного заводу ДПКр-3. Максимальна швидкість цього поїзда — 140 км/год. У складі поїзда 3 вагони — 170 місць. Поїзд має сучасні елементи інтер’єру та екстер’єру й пристосований для перевезення маломобільного населення. Поїзд буде курсувати щоденно. Вартість квитка становитиме 189 грн.

Поїзд №7002/7001 Одеса — Ізмаїл відправлятиметься з Одеси щодня о 19:50 та прибуватиме до Ізмаїлу о 00:32. Зворотно поїзд виправлятиметься о 01:29 та прибуватиме до Одеси о 06:11. Також експрес робитиме зупинки на станціях: Білгород-Дністровський, Кулевча, Сарата, Арциз, Главані, Дзинілор та Котлабух.